Zahrádka jako dlaň

Majitelé této zahrady měli jasnou představu, co vše na své zahradě chtějí mít - bazén, saunu, prostor na herní prvky pro děti, ovocné stromy a keře, jahody a také zvýšit soukromí pozemku. Potřebovali však poradit, zda se jim toto vše může na zahradu vejít a pokud ano, co a kam postavit či zasadit. 

V návrhu jsem tedy opět pracovala převážně se sortimentem ovocných stromů a keřů. A protože tento pozemek je velmi slunečný bylo by škoda nevysadit vinnou révu. Pro zvýšení soukromí je prostor kolem bazénu doplněn o vyšší živý plot a výsadbu vyšších travin a trvalek. Ponechána byla také stávající meruňka. Jednotvárnost stávajícího živého plotu byla narušena trelážemi osázenými kvetoucím plaménkem s podsadbou dlouho kvetoucích trvalek. 

Další zadáním byla rekonstrukce okrasného záhonu před domem. Do záhonu byly navrženy trvalky s travinami a další kvetoucí pnoucí rostliny. 

Důležitým požadavkem byl také sortiment nenáročný na údržbu. Proto jsou v zahradě navrženy suchomilné trvalky a traviny, které stačí pouze zjara zastřihnout a po zbytek roku se mohou majitelé těšit z kvetoucích rostlin. 

Realizace této zahrady právě probíhá.