Projektování zahrad se věnuji od roku 2013. Navrhuji především soukromé zahrady. Pracovala jsem na projektech nově vznikajících zahrad nebo zahrad, s jejichž stávajícím osázením potřebovali majitelé poradit, aniž by se zasahovalo do půdorysu zahrady. Ráda navrhuji zahrady, které respektují nejen přání a potřeby klientů, ale také okolní krajinu, která zahradu obklopuje. Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou v Ostravě a Vyšší odbornou školu zahradnickou v Mělníku, obor Zahradní a krajinná tvorba. Pracuji na území celé České republiky.

A jak vypadá spolupráce na projektu? Před samotnou prací na projektu je pro mne důležité znát přání a potřeby klientů. Jak zahradu využívají, jaké vybavení by na své zahradě uvítali, zda mají oblíbené rostliny, které by na své zahradě chtěli vidět, kolik času chtějí na zahradě trávit nejen odpočinkem, ale také údržbou apod. Klienti se mohou do navrhování zapojit i aktivně a se svými nápady mne oslovovat i při samotném zpracování návrhu. U klientů, kteří se rozhodli svěřit realizaci zahrady realizační firmě, ráda pomohu s výběrem dodavatele a s realizátory zůstávám v kontaktu i během samotné realizace. Často pracuji s klienty, kteří se rozhodli zahrady realizovat sami. A také v této fázi zůstávám s klienty v kontaktu. Poradenství probíhá telefonicky nebo jim pomáhám se zajištění sortimentu rostlin nebo s nimi zahradu sázím. 

Život zahrady jejím vysazením teprve začíná. Proto klientům ráda poradím s údržbou. Standardní součástí projektu je Plán údržby, ale z praxe vím, že řada klientů se svými dotazy raději zavolá. Konzultace tedy často probíhají telefonicky nebo ráda přijedu přímo také na Vaši zahradu, kde Vám s údržbou mohu pomoci. Postupem času se mohou měnit také Vaše požadavky na zahradu. Najednou potřebujete méně prostoru pro děti nebo jste objevili květiny, které ve Vaší zahradě nesmí chybět, anebo sousedovic míč rozlámal Váš keř a Vy si nevíte rady, co teď s ním. I v tento okamžik jsem svým klientům k dispozici a ráda jim pomůžu najít řešení.